2. Wspierający nas Artyści

Poniżej przedstawiamy sylwetki znakomitych artystów, którzy zechcieli uświetnić nasze spotkania i wesprzeć naszych chorych podczas Pikniku Tygodnia IPF 2018 oraz występując na Mikołajkowym Koncercie Charytatywnym 2017.

W stronę naszych Artystów kierujemy słowa uznania i podziwu. Dziękujemy Artystom Muzykom za wspaniały pokaz talentu, artyzmu i piękna, za mistrzowskie wykonania.

AGA ZARYAN

Aga Zayran

Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, a zarazem kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Światowe uznanie Artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu.

Aga Zaryan jest laureatką najważniejszych nagród w świecie muzycznym,

od lat uznawaną za najlepszą wokalistkę jazzową w Polsce (ankieta Jazz Top – magazynu Jazz Forum). Jej płyty sprzedają się w rekordowych nakładach, udowadniając, że ambicja i wysublimowany styl pozwalają dotrzeć do szerokiego grona publiczności. Artystka podbija serca publiczności koncertując na całym świecie.

Aga Zaryan jest również aktywną działaczką społeczną, m.in: Ambasadorką PAH, sojuszniczką KPH. Za swoją działalność została wyróżniona nagrodą

Gwiazda Dobroczynności 2017.

Aga Zaryan Youtube

Dyskografia:
2002/2007 – “My Lullaby” – album CD – Złota Płyta
2006 – “Picking Up The Pieces” album CD – Poczwórna Platynowa Płyta
2007 – “Umiera piękno” – album CD – Podwójna Platynowa Płyta / Fryderyk
2008 – “Live at Palladium” – album 2CD/DVD– Poczwórna Platynowa Płyta
2010 – “Looking Walking Being” album CD – Podwójna Platynowa Płyta
2011 – “A Book of Luminous Things” album CD – Platynowa Płyta
2011 – “Księga olśnień” album CD – Złota Płyta / Fryderyk
2013 – “Remembering Nina & Abbey” – Platynowa Płyta
2018 – “What Xmas Means To Me”
2018 – “High & Low”
Centrala Management 2019

Mateusz Pałka

Mateusz Pałka (1993) – Polski pianista, improwizator, kompozytor. Artysta jest jednym z najciekawszych pianistów jazzowych młodego pokolenia. Zachwyca dojrzałą grą, subtelnością, dbałością o każdy dźwięk i profesjonalnym warsztatem. W jego pianistyce drzemie duch impresjonizmu i romantyzmu.
,,Wysublimowany, uważny i wrażliwy pianista grający w sposób, który powoduje że chce się go słuchać. Umiar i pasja. Jest leaderem, który tworzy ważną przestrzeń dla innych z jego składu. Jestem ciekawa jego kolejnych muzycznych kroków i trzymam kciuki za następne projekty, których wiem że ma sporo w planach”
AGA ZARYAN

 

GARY GUTHMAN


Wielokrotnie współpracował jako lider i solista z takimi zespołami jak: Stan Kenton, Louis Bellson, Dorsey Brothers Big Band, Clark Terry oraz Bee Gees, a także z artystami jak m.in: Tom Jones, Aretha Franklin, Paul Anka, Ginger Rogers, Dionne Warwick, Frankie Avalon, Burt Bacharach,Tony Bennett, Roger Whitaker, Michel Legrand, Neil Sadaka, Michael Bublé. Skomponował i zorkiestrował setki aranżacji wykonywanych przez najlepsze orkiestry amerykańskie i kanadyjskie m.in: Toronto Symphony, National Arts Centre Orchestra, Winnipeg Symphony, Vancouver Symphony, Calgary Philharmonic, Portland Symphony, Austin Symphony, New York Pops (Carnegie Hall). Z jego aranżacji korzystały m.in: National Champion Bands and Orchestras i Stan Kenton Orchestra (1975-1980). Programy takie jak: „ITV In Concert Series”, „Celebrity Review”, „The Palace”, oraz „Tommy Banks Show” zamawiały u niego niejednokrotnie oprawę muzyczną

www.garyguthman.com

 

SASHA STRUNIN


Wokalistka o prawdziwie słowiańskiej duszy, urodziła się w wielonarodowej rodzinie o artystycznych konotacjach. Jej rodzice, rosyjski bas-baryton Igor Strunin oraz ukraińska mezzosopranistka Vita Nikołajenko, to soliści Teatru Wielkiego w Poznaniu. Dziadek wokalistki był reżyserem teatralnym, zaś jej ukochana polska babcia -Nelli – aktorką. Sasha odebrała staranne wykształcenie w ogólnokształcącej szkole muzycznej (klasa fortepianu), pobierając lekcje śpiewu najpierw u swojej mamy, a później w klasie wokalnej Marzeny Osiewicz. Wielokrotnie występowała na wielu scenach polskich i europejskich rozwijając swoją karierę wokalną. Ukończyła Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu w 2013 r. (wydział fotografii). Jej praca dyplomowa pt. „Viscera” była prezentowana w ramach wystawy „Podświadomość zdarzeń” w galerii Spokojna przy warszawskiej ASP. W 2016 ukazał się album „Woman In Black”, który jest formą muzycznej autobiografii artystki skomponowanej specjalnie dla niej przez Gary Guthmana.

www.sashastrunin.com

 

MAŁGORZATA ZALEWSKA


Jedna z niewielu harfistek koncertujących na kilku rodzajach harf (harfa współczesna celtycka,harfa elektryczna i arpa doppia). Na prośbę producenta harf CAMAC Joel’a Garnier’a wzięła udział w światowej promocji harfy Atlantyda a jej zdjęcie promujące instrument ukazało się na okładkach prestiżowych czasopism „Harpa” (Europa) i „Harp International” (USA). Przez ostatnie 19 lat reprezentuje Polskę w kraju i poza granicami na częste zamówienia Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Kancelarii Premiera i Prezydenta RP. Występowała jako solistka z takimi artystami, jak m.in: Francisco Araisa, Brigitte Balleys, Massimiliano Cialdi, Chikara Imamura, Agnieszka Duczmal, Adrew M.Kurtz, Jerzy Maksymiuk, Daniel Stabrawa, Tomasz Strahl, Małgorzata Walewska oraz Tadeusz Wojciechowski oraz z zespołami, jak m.in: Graz Trio, Warszawska Sinfonietta, Leopoldinum, Capella Bydgostiensis, MACV, Sinfonia Varsovia.

www.malgorzatazalewska.pl

 

MARIUSZ PATYRA


ur. 21 listopada 1977 w Orzyszu.
Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku siedmiu lat. Jego nauczycielami byli: Z. Ciucias, A. Hoffmann w Olsztynie, A. Cypryk-Chmielewska J.Kucharski w Warszawie, K. Węgrzyn w Hanowerze i Maestro Salvatore Accardo w Cremonie. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie Bolesława Siarkiewicza. Jest pierwszym Polakiem, który wygrał „ Premio Nicolo Paganini” ( Genua 2001) i zdobył specjalną nagrodę za najlepsze wykonanie Kaprysów Nicolo Paganiniego oraz kopię skrzypiec „ Il Cannone” (Armata), które należały do wielkiego wirtuoza.
Mariusz Patyra jest także laureatem Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego J. Joachima w Hanowerze (1997) i finalistą Międzynarodowego Konkursu Stradivariusa w Cremonie (1988). Artysta zdobył 4 nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Carla Nielsena w Odense a także nagrodę specjalną Odense Sinfonie Orchester (2000). W 2006 Mariusz Patyra został zwycięzcą konkursu na stypendium Japońskiej Fundacji Muzycznej J.E.S.C. oraz laureatem nagrody “Premio Pressenda 2006” (Alba/Wlochy). Występował w Europie, Japonii, Stanach Zjednoczonych Ameryki i w Ameryce Południowej. Koncertował m.in. z Royal Chamber Orchestra Tokyo, Orchestra Fondazione Arturo Toscanini, Orchestra di Roma, Orchestra Filarmonica Marchigiana, Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „ Amadeusz”, Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestrą Sinfonia Varsovia. Nagrywał dla Polskiego, Niemieckiego (NDR, WDR) i Włoskiego Radia (RAI TRE).

Nagrania plytowe:

  • Vivaldi: The Four Seasons, Lipinski Royal Fidelity, 2008
  • Paganini: Violin Concerto No 1, Saint Saens: Introduzione e Rondo Capriccioso, Massenet: Meditation DUX, 2008
  • Wieniawski: Violin Concertos No 1 in f# minor & No 2 in d minor, DUX, 2008
  • Mariusz Partyra gra na kopii skrzypiec „ Il Cannone” (Armata) 1742
  • J.B. Erwin ( Dallas 2000), na kopii Guarneri del Gesu 1733, Ch. Erichson (Hanower 2003) oraz na skrzypcach Giulio Degani (Venezia 1914).

 

Zespół EB Sound (dawniej Edyta Band)

Zespół został utworzony w styczniu 2012 roku z uczestników indywidualnych zajęć wokalnych Studia Piosenki Edyty Kiesewetter w Domu Kultury „Włochy”.
Obecnie to szesnastoosobowy młodzieżowy zespół wokalistów i instrumentalistów. Najstarsi stażem uczestnicy działają na scenie od 12 lat. Zespół nie tylko reprezentuje DK „Włochy” na licznych festiwalach, konkursach i w projektach edukacji kulturalnej. Występuje na mniejszych i większych scenach Warszawy, bierze udział w koncertach charytatywnych, nagrywa piosenki dla wydawnictw szkolnych i pedagogicznych udziela wywiadów. Z roku na rok EB Sound staje się coraz bardziej rozpoznawalnym i nagradzanym zespołem. Wieloletnia praca i pasja zaowocowała wieloma koncertami i spektaklami muzycznymi.
W swoim dorobku artystycznym zespół posiada trzy płyty, dokumentujące projekty sceniczne: „Świąteczna zawierucha z Edyta Band dla ucha”, „ Trzepak show czyli piosenki z naszego podwórka”, „Rzutem na taśmę. Edyta Band filmowo”.
EB Sound zdobyło dziesiątki nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach. Największym wyróżnieniem 2016 roku było zdobycie I miejsca na 37. Międzynarodowym Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie. Obecnie zespół rozpoczął pracę nad musicalem z polską muzyką lat osiemdziesiątych.
Więcej o Edyta Band: www.facebook.com/edytaband

MARIA LUDWIKA GABRYŚ

Pianistka wyróżniająca się szerokimi zainteresowaniami muzycznymi oraz umiejętnością gry na fortepianie współczesnym,
mozartowskim Hammerklavier oraz romantycznym pianoforte. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Mistrzowskie szlify zdobywała w Szwajcarii kształcąc się przez 5 lat u prof. Ivana Klansky‘ego w Luzernie (dyplom solisty z wyróżnieniem),a następnie u prof. Jespera Christensena w słynnej Schola Cantorum Basiliensis. Bogactwo doświadczeń muzycznych pozwala pianistce na swobodne poruszanie się w różnych stylach i konwencjach wykonawczych. Podczas koncertów solowych i kameralnych w Japonii,Korei Płd., Chinach, USA oraz Europie pianistka zaprezentowała repertuar od XVIII w. do prawykonań muzyki współczesnej. Sukcesy na konkursach międzynarodowych – I nagroda na konkursie L. v. Beethovena w Hradec (Czechy), I nagroda na konkursie Edwin Fischer Wettbewerb w Luzern (Szwajcaria), I nagroda na konkursie na instrumentach historycznych Chopin Golden Ring w Słowenii – umożliwiły pianistce udział w festiwalach w Wiedniu, Mariańskich Łaźniach, Murten i Kyoto.
Maria Ludwika Gabryś jest profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W przeszłości wielokrotna stypendystka Ministra Kultury, Towarzystwa im. F. Chopina oraz prestiżowej Fundacji Crescendum est Polonia. Występowała z recitalami przed wybitnymi osobistościami i głowami państw, w tym przed Cesarzem Japonii Akihito. Przez wiele lat otaczana opieką artystyczną prof. Anny Żurawlew – żony twórcy konkursów chopinowskich, która podarowała nastoletniej wówczas uczennicy fortepian prof. Jerzego Żurawlewa.
Pianistka dokonała nagrań dla Polskiego Radia oraz radia szwajcarskiego DRS 2, płyty CD z jej udziałem ukazały się w wydawnictwach fonograficznych Ars Produktion, Arco Diva oraz Naxos (Marian Sawa – prawykonanie fonograficzne utworów, nagranie to otrzymało nominację do nagrody FRYDERYK 2017). Od wielu lat współpracuje z Krajowym Funduszem na Rzecz Dzieci.

 

MARTA TRYBULEC

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie śpiewu (sopran koloraturowy) znanej krakowskiej solistki operowej, Teresy Wessely. Głos kształciła później u Marii Morbitzer-Vardi z Akademii Muzycznej w Katowicach oraz na kursach zagranicznych w Berlinie i  Innsbrucku pracując m.in z Jessicą Cash. Zajmuje się również muzyką dawną. Jest solistką zespołu Camerata Cracovia, z którym związana jest od 1987 r., tj. od początku jego istnienia. Dokonała z nim nagrań płytowych (Muzyka w dawnej Polsce, Muzyka dawnej Europy – Niemcy, Polska) oraz koncertowała w całej niemal Europie. Wykonuje także muzykę późniejszą, m.in. repertuar koloraturowy oraz pieśni kompozytorów XIX i XX w.

Marta Trybulec urodziła się w odległości 3 km od Grodkowic, miejsca, w którym przyszedł na świat Władysław Żeleński. Jest inicjatorką koncertów Muzyka w Pałacu Żeleńskich i Wieczory z muzyką Władysława Żeleńskiego, odbywających się w Grodkowicach od 1997 r. i promujących twórczość tego kompozytora.

 

POBIERZ LISTĘ OŚRODKÓW >>>